איך לעצב תאורה

איך לעצב בצורה נכונה את התאורה בבית? בתכנון ועיצוב של בית /דירה לרוב לא לא מייחסים חשיבות מספקת לנושא התאורה. מתכננים כמה נק' תאורה באופן סטנדרטי ולאחר מכן הולכים לחנות התאורה ורוכשים גופי תאורה אשר נראים לכם יפה ומכאן מתחילה הטעות ... לתאורה ורמת ההארה יש אפקט פסיכולוגי והעניין מוכח גם באופן מדעי ישנם אזורים במח הרגישים לאור אשר קשורים בשינה ובוויסות הקצב הביולוגי .כמות ההארה והסוג שלה ממסוגלת להשפיע על הרגשות והתחושות .הארה נכונה מסוגלת להרגיע או לעורר ,לשמח ולהניע לפעולה .האור הוא חוויה רגשית והתאורה בחלל צריכה לייצר אווירה מיטבית ,נראות ואופי ולגרום לאנשים להרגיש!

תכנון התאורה הוא שילוב של אמנות ומדע

חווית המשתמשים בחלל והשפעת האור עליהם תלויה בעיקרון של  שכבות התאורה .ישנן 3 שכבות:תאורה היקפית ,תאורת משימה ותאורת הדגש .השילוב והדיאלוג הוא זה אשר יתן את הסביבה הטוטלית והשלמה ויתרום לאווירה נעימה ותפקוד רגשי נכון .

צבע עושה את כל ההבדל

לצבע התאורה השפעה רגשית על המשתמשים בחלל .צבע האור תלוי בשני גורמים -ספקטרום האור המגיע אל האוביקט -מדד  ה kelvin ומדד החזר של האור מן האוביקט -מדד  ה cri -יכולת החזרת הצבע מאוביקט מסוים בדרך הנאמנה ביותר לתאורה טבעית.

פיזור ,כיוון וזווית

חלל המואר באופן אחיד יגרום לתחושה של מקום ריקני ,מונוטוני ומשעמם. אפשרויות של רמות הארה שונות  ושימוש בזוויות הארה ואלומות היוצרות צללים מוסיפות תחושה  של התרגשות .אנו יכולים להשפיע על האפקט המתקבל באמצעות כיוון רוחב האלומה והמרחקים בין הגופים .

מאמרים נוספים במגזין עיצוב

עיצוב חדרי אמבטיה 2020

עיצוב חדרי אמבטיה 2020 חדר האמבטיה כיום הוא בין החדרים החשובים בבית  ועיצוב החלל שלו הינו תחום המתפתח ומתחדש כל הזמן על מנת ליצור עבורינו

קרא עוד »
שלח הודעה
1
היי ,מוזמנים לשלוח לי הודעה
היי
תודה שביקרתם באתר
אנא השאירו לי הודעה
ואחזור אליכם בהקדם