כיצד יראו חללי העבודה בעתיד

עובדה -המשרדים לא ייעלמו לחלוטין וזאת כיוון האנשים עדיין ידרשו מקומות בהם יוכלו להיפגש, לתקשר לבנות מערכות יחסים ולפתח את הקריירה שלהם , מה שכן ישתנה הוא הגודל המרחב והפתיחות של המשרד המודרני.

כיצד יראו חללי העבודה בעתיד

המגמה של משרדים הנראים כמו הבית תשתנה ,הם יהפכו להיות יותר סטריליים ויקרים. המגמה של עיצוב משרדים המדמים את הסביבה הביתית תשתנה ויהיה דגש על בטיחות העובדים שתבוא אולי על חשבון התפשרות על המרחב האישי ,מגמה שתשפיע גם על הצבעוניות והחומריות ,פחות גחמני וצעקני סטייל שנות ה 80 ויותר עדין ורגוע .

עמדות עבודה יהיו גדולות יותר על מנת  להכיל את כל הציוד הטכנולוגי הנדרש לעבודה מרחוק ופתרונות הפרדה אקוסטיים לשיחות ועידה .במקביל , יהיו אזורים המכונים "תרמילי עבודה "אזורים אינדיבידואליים  המוקפים בזכוכית המאפשרים לעובדים לעבוד בשקט ולהיות מרוכזים  אך להיות  בקשר עין עם הסביבה ולא להרגיש מבודדים .

שימוש בריהוט מודולרי הניתן להזזה מחיצות ניידות, ציוד ללא מגע ולוקרים לאחסון ציוד אישי . סידור השולחנות יהיה גמיש והריהוט יהיה מחומרים ידידותיים לסביבה -פחות פלסטיק וחומרים סינטטיים יותר ריהוט מחומרים נטולי כימיקליים והקפדה על חומרים שמתנקים בקלות.

מערכות הבניין יהיו מתוחכמות יותר -סינון אוויר ואוורור חכמות אשר יגנו מפני הפצת נגיפים וחיידקים , מערכות שליטה אוטומטיות  חכמות  ע"י סמארטפונים לשליטה ובקרה באזורים המשותפים על מנת להפחית מגע במשטחים.

מבחינה מבנית –תכנון משרדים  יהיה עם  יותר כניסות ,מעליות ומדרגות אשר יאפשרו תנועה חופשית של העובדים ללא צפיפות .החללים יהיו גדולים יותר  כדי להשיג יותר  הרגשה נעימה  לעובדים .העדפה למשרדים בהם קיימת אפשרות של גישה לשטחים חיצוניים ,יותר אור טבעי ובכלל חיבור אל הטבע ידוע כמשפר  את ההרגשה -שילוב של חוץ ופנים .

המשרד  ההיברידי – גמישות המאפשרת שילוב של צוותים  עם עבודה מרחוק בעזרת טכנולוגיות מתקדמות כמו  VR  ואינטליגנציה מלאכותית יחד עם שילוב של המשרד  החיצוני מעסיקים יעדיפו פחות שימוש בעמדות  משותפות =hot desking  ובמקומן ליצור יותר שטחי open space  לאזורי שיתוף ומפגשים בזמן שיתר העובדים אשר השתמשו בעמדות הללו ימשיכו לעבוד מרחוק.

מגמה  של שינוי בתפיסה של קומות משרדים שלמות באותו בניין השייכות לאותה חברה ,כיום –ישנן הרבה חברות אשר המשרדים שלהן משתרעים  על פני קומה נרחבת בבניין אחד ובכך הקשרים המתקיימים בין העובדים מוגבלים רק עם אותם אנשים הנמצאים במרחק מטרים ספורים אחד מהשני .אופציה העתידית היא של הרעיון לחלוקה של המשרד למספר יחידות הממוקמות פיסית בבניינים נפרדים שונים ומעורבים עם עסקים שונים כמו חללי אירועים מסעדות ומכוני כושר בכך  יתאפשר מערך קשרים ואינטראקציות נרחבות יותר והמשרד יהפוך לאטרקטיבי יותר .דוגמא נוספת באותו הקשר היא חלוקה למשרדים קטנים בתוך מבנים שכונתיים המאפשרים קרבה  לבתים של העובדים ומעורבות בקהילה .

תכנון משרדים וסביבות עבודה צריך להיעשות בצורה חכמה וע"פ אסטרטגיה מרחבית המתאימה  לסוג החברה ועובדיה . תפקידה של האסטרטגיה המרחבית היא  לבחון את הארגון בכללותו ולהתאים  את התכנון  הפיזי ובדגש על גמישות כולל ריווח, מיתוג, רהיטים, טכנולוגיה ועוד, וכך  לעצב משרד  בצורה מתחשבת  כך שיעשיר את המטרות העסקיות של החברה.

מאמרים נוספים במגזין עיצוב

מעצבת פנים בשרון

מעצבת פנים בשרון מכינה תכנית המותאמת לצרכי לקוחותיה וטעמם האישי. היא מתחשבת בנתונים קיימים ויודעת להתגבר על אילוצים שונים. מטרתה היא לייצור מרחב מגורים פרקטי,

קרא עוד »

עיצוב פנים בתי יוקרה

עיצוב פנים בתי יוקרה אמור לייצור מרחב מגורים פרקטי, מתוחכם ונאה. בכל המרחב הפנימי משלבים גם מערכות חכמות התורמות לשדרוג השהייה והמגורים בו. התכנון מורכב

קרא עוד »

עיצוב דירות יוקרה

עיצוב דירות יוקרה מתחשב בצרכי הלקוחות, ברצונותיהם ובטעמם האישי. ניתן למצוא מספר סגנונות עיצוב מובילים המבוקשים על ידי רבים מבעלי נכסים אלו. בחלל הפנימי המתוכנן

קרא עוד »

תפריט נגישות

שלח הודעה
1
היי ,מוזמנים לשלוח לי הודעה
היי
תודה שביקרתם באתר
אנא השאירו לי הודעה
ואחזור אליכם בהקדם